Вести

Да превртиме камион со песок, предлага Јанкулоска за да спречи авион со Албанци да гласаат

Со слушање „бомби” во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за „Титаник“ на СЈО за изборните нерегуларности. Во судница се присутни сите обвинети, меѓу кои поранешниот премиер Никола Груевски, како и екс министрите за транспорт и врски Миле Јанакиески и за внатрешни работи Гордана Јанкулоска. Лиле Стефановска од СЈО, рече […]

(ФОТО) Адријана Алачки како да не ја погоди веста за Горан и Марина – таа со ќерката, зетот и бнучето блескаше на доделување гран при

Адријана Алачки имаме прилика да ја гледаме во кулинарското шоу „Вкусот со традицијата“ каде што најчесто е облечена во модни комбинации кои и одговараат на емисијата. На нејзините профили на социјалните мрежи може да видиме фотографии најчесто од нејзините професионални активности. Токму и нејзината емисија „Вкусот на традицијата“ и придонесе […]

Ванчо Шехтански: Зошто молчат Македонците во Егејскиот дел

Статус на Ванчо Шехтански, лидер на ТМРО: “Молкот на Македонците во Егејскиот дел на Македонија е чуден, без апсолутно никаков став по однос на договорот со Грција, како историски момент со кој се озаконува немањето идентитет и континуитет на Македонците како народ . Всушност од окупацијата во 1912 па наваму, […]

Колев: Потребна е широка коалициона влада, со премиер кој не е задолжително да биде од СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ со активностите во Собранието на Република Македонија ја компромитираат идејата за ЕУ и НАТО-изјави Петар Колев, лидер на Граѓанско демократската унија во емисијата 24 анализа на тв 24. Тој додаде дека со одредени постапки на политичарите ги довеле граѓаните да се прашуваат за што ќе им се […]

ВЕ ОЧЕКУВААТ МНОГУ ПРОБЛЕМИ – Еден знак треба да биде многу внимателен – Дневен хороскоп

Овен (21.03 – 20.04) Денес сте голем идеалист и помалку наивни. Верувате дека имате влијание на деловниот партнер повеќе од тоа што е вистина. На некој може да му појде од рака да ве надмудри. Деловните контакти со Лав и друг Овен сепак можат да ви донесат многу поволни нешта. […]

Професорката Ванковска го опцу Вес Мичел

На писмото од Мичел, на Фејсбук одговори и Билјана Ванковска. Иако станува збор за универзитетски професор, Ванковска со недоличен речник практично го опцу високиот американски дипломат, а тоа го потпиша од името на Македонците. Ваквата порака наиде на осуда на многумина на социјалните мрежи…

За овие хороскопски знаци полн паричник : Утре изиграјте некоја игра на среќа

Утре три хоросопски знаци ќе успеат да ги решат финансиските проблеми, а исто така ги чека успех и на среќа на работното поле. Ѕвездите одлучиле да ги пробудат овие 3 поспани знаци, кои ќе им донесат активности, а тие активности ќе донесат финансии. Водолија Утре Водолиите ќе доживеат големи промени. […]

Фатмир Етеми: Зградата кај Мајчин дом ќе ја градам, никој не може да ми го забрани уставното право да управувам со мојот имот

По информацијата објавена во дел од медиумите дека зградата кај Мајчин дом во Аеродром нема да продолжи да се гради, 1Тв го контактираше инвеститорот Фатмир Етеми. Тој ги демантираше овие тврдења, упатувајќи на правосилното одобрение за градба издадени од општината, со кое му се гарантира правото да продолжи со изградба на проектот. […]

СОЗР ги повика претставниците на „Македонско село“ да информираат за причините комплексот да престане со работа

Службата за општи и заеднички работи (СОЗР), како надлежна за стопанисувањето на објектите во сопственост на владата, известува дека Владата на Република Македонија не беше запознаена за намерата, ниту информирана за одлуката на менаџментот на комплексот „Македонско село“, објектот да биде затворен и да престане да работи. Во договорот склучен […]

ВИДЕО: Бесценет момент, бебето прв пат ја гледа својата мајка

Малата Луис страда од албинизам, при што оваа состојба имала влијание врз нејзиниот вид. Луис не можела да ја погледне јасно мајка си, а сега прв пат успеала да ја види мама, благодарение на специјални наочари. Трогателниот и емотивен момент, кој ќе ги запре срцата на ќерката и мајката може […]