Беше договорен за Сити, но Јунајтед ја доби битката: Мурињо го украде лекот за раната на Пеп!

Сјајниот играч на Шахтјор веќе некое време се поврзува со Манчестер Сити, а наводно тој бил голема желба на Пеп Гвардиола. Пеп проба да го донесе 25. годишниот играч минатото лето, како и во јануари, но безуспешно.

На крајот изглед дека Пеп се откажа од намерата, а како прв фаворит се наведува Манчестер Јунајтед. Црвените ѓаволи скоро па сигурно спрема пишувањата на медиумите остануваат без двајца везни играчи, и тоа Керик и Фелаини, па се отвара место за доаѓање на Фред. Бразилецот во Шахтјор додје во средината на 2013. година од Интернационал (Бразил) и е еден од најдобрите играчи на овој тим. Оваа сезона Фред одигра 27 натпревари, а постигна три голови и има четири асистенции.

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*