ВИДЕО: Воената парада на Бугарската армија во Софија

Видео од  воената парада на Бугарската армија во Софија по повод Денот на храброста 6 мај. На парадата за прв пат учествува и чета на Армијата на Република Македонија.

ВИДЕОТО Погледнете го ОВДЕ

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*