ВИДЕО: Дали Буфон е виновникот? „Легендата“ постави чуден жив ѕид

Дури и големиот Џанлуиџи Буфон некогаш знае да се најде на обвинителна маса, како вечерва кога многумина го сметаат за виновник за вториот примен гол против Тотенхем. Една од причините е што погодокот го прими во својот агол, а втората е лошо наместениот жив ѕид.

Руд Гулит кко стручен консултант на „BEIN SPORT“ веднаш апострофираше дека живиот ѕид е многу лошо поставен и изведувачот има многу понудени опции за удар.

Погледнете го уште еднаш голот на Ериксен и реакцијата на Буфон: 


Извор: Gol.mk

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*