ВИДЕО: Златар би го пресекол прстенот, но овој инженер дошол до генијална идеја

Страница на Фејсбук „Impressive World“ објавила импресивно видео. Станува збор за едноставен и интересен трик, кој ретко кому би му паднал на памет.

За ваков проблем докторо би препорачал сечење на прстот, златар сечење на прстенот, но овој инќенер го решил за една минута.

Погледнете како да извадите заглавен прстен од вашиот прст:

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*