Вонредна вест: Зградата на британскиот парламент е блокирана од страна на полицијата

Полицијата во Лондон ги проверува просториите во британскиот парламент во врска со отворен “сомнителен пакет”, пишува Daily Mail.

Според публикацијата, полициски службеници се во коридорите на парламентот.

Полицијата го испитува инцидентот. Не се соопштуваат дополнителни детали.

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*