Вучиќ: Нападот врз Сирија не потсети на бомбардирањето во 1999

Претседателот на Србија Александар Вучиќ за државната телевизија РТС вели дека како мала земја нема потреба да се мешаат во одлуките за бомбардирање на Сирија и дека нема да фаќаат ничија страна во овој воен судир.

– Ова за нас претставува болно потсетување на период низ кој поминавме, вели Вучиќ потсетувајќи на бомбардирањето на НАТО на Србија во 1999 година.

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*