ЕМОТИВНО: Сестрата на Буфон ќе го разубеди Џиџи: Неговите очи не ми го даваат …

– Што повеќе го гледам на теренот, толку помалку ми изгледа на играч кој е подготвен да си замине. Јас бев професионален играч на одбојка и знам како е да се разделите од тоа што го сакате. Зборуваме за голман кој беше протагонист во седум последователни титули во Серија А и четири последователни трофеи во Купот. Јас сум сестра на Џиџи, го сакам толку многу и сум благословена што го имам за свој брат, но јас навистина мислам дека не е време за кажување збогум. Очите на Џиџи не ми го даваат чувството дека сака да стави крај. Му го кажав ова толку многу пати, а тој секогаш ми одговара со насмевка. Како негова сестра и поранешна спортистка, сакам да му кажам дека треба да каже крај кога нема да може да понуди ништо повеќе. Кај него не е таков случајот, – порачува Вероника за „Тутоспорт“.

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*