Животот ми стана пекол, од срам некогаш не излегувам од куќата

Андре Гомес во интервју откри неколку работи

Андре Гомес е очигледно еден од фудбалерите кои играат фудбал исклучиво поради пари.

Тој во едно интервју откри како нема вистински страсти во последно време на натпреварите, што секако загрижува, со оглед на тоа дека станува збор за талентиран фудбалер кој го донесе голема Барселона.

Не се чувствувам добро на теренот. Првите шест месеци беше добро, а потоа работите се променија. Можеби зборот не е добар, но сега е пекол, бидејќи чувствувам притисок. Лошо се чувствувам додека играм“, рече Гомес, па додаде:

На состаноците обично се обидувам да бидам смирен, добро ми е со соиграчите, но на теренот е сосема друга приказна.

24. годишниот играч во Барса пристигна летото 2016. година од Валенсија за 35 милиони евра и има договор до 2021. година.

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*