Историска средба меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун

Американскиот претседател Доналд Трамп се сретна со лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун во рамките на самитот во Сингапур.

 

President Donald J. Trump and North Korean leader Kim Jong Un meet for the first time at the historic summit. TUNE IN to Fox News Channel all night for LIVE continuing coverage of the monumental talks. bit.ly/2LIzbwq

Posted by Fox News on Monday, June 11, 2018

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*