Кавга во Собрание: Груевски и Џафери во вербален конфликт, спречен поголем инцидент

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски по обраќањето на Претседателот на Собранието Талат Џафери, му побара процедурално, а откако истиот не го одобри, Груевски му го сврте микрофонот и му се обрати со зборовите: Прекинете, барам процедурално!

Откако Џафери не му обраќаше внимание на неговите зборови, Груевски удираше со рака по маса, по што во еден момент ја зеде чашата со вода која стоеше пред Џафери и истата ја истури кон Претседателот на Собранието.

По ова, имаше мал конфликт и мало туркање меѓу Груевски и Џафери, по што Претседателот на Собранието беше изнесен од сала.

Груевски во одбрана на демократијата во Собрание!

Груевски во одбрана на демократијата во Собрание!

Posted by infomax.mk on Wednesday, March 14, 2018

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*