Клучни моменти за решавање на спорот за името: Премиерот извести дека е утврдена опција прифатливата за двете страни

На прес конференцијата по средбата со Алексис Ципрас, премиерот Зоран Заев изјави дека дискутирале опции за прашањата кои останале отворени. Меѓу различните опции утврдиле една „која може да биде прифатлива за двете страни“ и останува да се дискутира со претседателите на Македонија и Грција, со опозицијата, и ако се прифати нешто ќе биде официјализирано.

https://www.youtube.com/watch?v=b7qV5heE1TA

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*