КОНЕЧНА ОДЛУКА НА ВМРО НАРОДНА ПАРТИЈА ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ВМРО-Народна партија на седница на Извршниот комитет донесе одлука со која реши партијата да не учествува на претстојните локални избори на централно ниво.

Во исто време ги повикува Општинските комитети и им дава слобода да направат коалиции на локално ниво кои ќе бидат во интерес на граѓаните.

Поддршката што ќе ја дадат на локалните кандидати за градоначалници и советници не е врзана со однапред партиска припадност туку треба да зависи од квалитетот на кандидатите за градночалници и советници, стои во соопштението на ВМРО Народна Партија.

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*