Меј инсистира да се задржат и да се зајакнат санкциите кон Русија

– Ќе инсистирам да ги задржиме санкциите против Русија, изјави Меј пред Парламентот. – Всушност, мислам дека постојат некои области во кои треба да го зајакнеме режимот на санкции, додаде таа.

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*