Момците на Пеп се шампиони: Првото славје за титулата започна од домот на Компани

“Граѓаните“ веќе слават! Откако Црвените ѓаволи не успеаа да победат против ВБА на домашен терен и официјално, Манчестер Сити, ја крунисаа својата титула односно се нов шампион во англиската Премиерлига.

Ова лето ветува многу трансфери и уште поголеми очекувања од тимот на Пеп Гвардиола, кој ќе добие неверојатни 700 милиони евра за нови засилувања. Во меѓувреме, неговите момци го почнаа славјето за титулата и тоа во домот на Компани.

 

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*