НИТУ РЕАЛ, НИТУ БАРСА: НАЈК ГО КУПУВА НЕЈМАР?! Еве што вели неговиот татко…

Реал или Барса? Што вели таткото на Нејмар?

Шпанскиот магазин АС објави како Најк има план да помогне на Реал Мадрид за Нејмар да го облече кралскиот дрес.

Наводно планот на ова угледна компанија за спортска опрема да за 400 милиони евра го купи Нејмар во Реал и така да го сруши Адидас, кој веќе со години е спонзор на кралевите.

Парижаните ја освојуваат титулата и нови трофеи во Франција, но во Лига на шампиони запреа во осминафиналниот натпревар и тоа токму против Реал Мадрид.

Тоа е наводно една од причините поради која Нејмар сака да замине, но неговиот татко истакна дека Бразилецот останува во Париз.

“Среќен е и мотивиран, едвај чека да се опорави и повторно да заигра. Ќе остане во ПСЖ без оглед на се, порача таткото на Нејмар и со тоа ги разреши дилемите околу неговото наводно заминување на Камп Ноу или Сантиаго Бернабе.

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*