Осум држави го изгубија правото на глас во ОН

Осум држави не можат да гласаат во Генералното собрание на Обединети нации поради долгови од неколку милиони долари кон Светската организација.

Либија, Венецуела, Централноафриканса Република, Доминиканска Република, Маршалски Острови, Суринам, Јемен и Екваторијална Гвинеја го изгубија правото на глас во ГС на ОН.

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*