Семејствата Клуни и Бекам меѓу гостите на кралската свадба (ВИДЕО)

Познатата американска телевизиска ѕвезда Опра Винфри, фудбалската ѕвезда Дејвид Бекам и неговата сопруга Викторија, актерот Џорџ Клуни и сопругата Амала беа првите ѕвезди кои пристигнаа на свадбата на принцот Хари и Меган Маркел, соопштија светските новински агенции.

Џорџ Клуни и сопругата и неговата сопруга веднаш оставија свој печат меѓу пристигнатите. Амал Клуни носи фустан со боја на сенф и шапка. Веднаш по нивното пристигнување, меѓу гостите можеа да се забележат и Дејвид и Викторија Бекам, која носи елегантен долг црн фустан.

Дејвид и Викторија Бекам

Опра Винфри зрачи со холивудска ексцентричност со темни очила и розев фустан.

Опра Винфри

Меѓу гостите е и познатата тенисерка Серена Вилијамс.

ФОТО

 

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*