Се остварија најавите: Аргентина без својата голема ѕвезда на Мундијалот

Аргентинската фудбалска јавност последните денови беше фокусирана на конечниот список на фудбалери кои ќе играат на Светското првенство.

Најмногу на тоа дали ќе игра Мауро Икарди, еден од најдобрите напаѓачи во светот во моментов. Хорхе Сампаоли денеска го даде одговорот.

 

Поранешниот фудбалер на Сампдорија и актуелен капитен на Интер нема да ја види Русија бидејќи отпадна од конечниот список. Селекторот беше немилосрден и го оствари она што беше најавено последните месеци.

ФОТО

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*