Сините од Лондон се вратија на победничката патека, главниот збор го имаше ЕДЕН АЗАР

Екипата на Антонио Конте вечерва им се врати на победничките патеки и пред своите гледачи забележа  висока победа од 3-0 над Вест Бромвич Албион во последниот меч од 27. коло во Премиер лигата.

Најдобриот играч на овој натпревар беше белгискиот репрезентативец Еден Азар кој го диктираше темпото на игра на „сините“ плус постигна два погодоци. Првиот во 25 минута по добрата соработка со Жиру, додека вториот со кој ги потврди трите бода беше во 71 на асистенција за Мората.

Челси со 53 бода е на четвртото место на табелата, додека ВБА е закован на самото дно со 20 поени.

https://ok.ru/video/743444712038?fromTime=0

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*