СКОПЈЕ ЌЕ ГОРИ: Најубавата кошаркарка на светот доаѓа кај нас!

Една од најубавите и најатрактивните светски кошаркарки е дел од хрватската репрезентација и ќе игра против нашата на претстојниот меѓусебен дуел в сабота во СЦ “Борис Трајковски”.

Антонија Сандриќ, моминско Мишура е капитен на Хрватска, има 29 години, 178 сантиметри, родена е во Шибеник, во моментов игра за полската екипа Полковице.

ФОТО
ФОТО

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*