Собранието утре ќе расправа за амандманите на Законот за јазици

Собранието на Република Македонија утре во 13 часот ќе го одржи продолжението на 32.седница на која на дневен ред се амандманите на Законот за употреба на јазиците во трето читање.

За утре се закажани и продолженијата на 11. и 35. седница на Собранието.

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*