Столтенберг следната недела во посета на Македонија

 

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, следната недела доаѓа во дводневна посета на Македонија.

Тој во среда и четврток ќе одржи средби во Македонија со државниот врв.

Ќе одржи и заедничка конференција со премиерот Зоран Заев.

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*