Туџо нечемо, свое не дамо

За ова ли се боревме во 90-тите? За на митинг на ВМРО ДПМНЕ, партијата која беше синоним за МАКЕДОНШТИНАТА, која придонесе за осамостојување на државата, за македонска химна, армија, валута, репрезентација, да го слушаме Угриновски од Титови Леви сили како го цитира по “другарот“ Јосип Броз Тито?

Е за ова е потребно да се крене ГЛАС за спас на десничарската мисла и идеја во Република Македонија.

За ова ти Никола мораш да си одиш! Вмровската идеологија, десничарската идеологија ќе живее! Ги извалкавте четирите свети букви В М Р О. Одговорност мора да има! И ќе има.

ВМРО НА ВМРОВЦИТЕ, Македонија на Македонците!

Пишува: Благојчо Петровски

Еден коментар

  1. Благойчо,вашто ВМРО няма ништо общо с истината.Това ВМРО е създадено от югославските спецслужби и е насочено против България.Ако искате да бъдете в ЕС го изтрийте.

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*