Ураганот Ирма зад себе остави смрт и пустош (ФОТО)

Ураганот Ирма предизвика страшно невреме на Флорида и зад себе остави пустош, а од него не упсеаа и да се спасат бројни морски животни. Всушност на фотографијата се гледа како како морска крава е оставена на суво по ураганот Ирма.

Инаку на Твитер се појави снимка на која се гледа пустош на местото каде што некогаш имало вода и живот.

Фото

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*