ФОТО: Артан Груби се фотографираше со фотелјата на потпретседателот на САД, Мајк Пенс

Претседателот на Комисијата за европски прашања и пратеник во македонското Собрание Артан Груби беше во работна посета на САД, а на социјалните мрежи објави фотографија од канцеларијата на американскиот потпретседател Мајк Пенс.

ФОТО АРТАН ГРУБИ

На фотографијата може да се забележи Груби фотографиран позади фотелјата на Пенс.

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*