ФОТО: Името го сменивме, ама дупките останаа – подлабоки и пошироки

Наш редовен читател понесен од еуфоријата по постигнатиот договор за името со Грција, денеска ни испрати неколку прекрасни фотографии од населбата Кисела Вода. Сума сумарум името го сменивме, ама дупките останаа, па да се надеваме дека сега откако Грција ќе не „пушти“ во ЕУ, Брисел ќе дојде на „Мариовска“ ќе ја „раздели“ од нејзините дупки.

ФОТО

Прочитајте повеќе на Трибуна.мк – ОВДЕ 

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*