60 членови на Исламската држава завршија во затвор во Анкара

Уапсени се 60 лица во Турскиот град Анкара, за кои турската полиција се сомнева дека се членови на Исалмска држава, пренесуваат француските медиуми.

Како што медиумите наведуваат, уапсените се главно странски државјани.

Откако претходно се случи масакар во ноќен клуб, за кој одговорноста ја презеде ИД турската полиција ја зголеми контролата за безбедноста на повисоко ниво, пишуваат француските медиуми, повикувајќи се на турските медиуми.

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

*