Гатанка: На мажот му е назад, на жената и е напред – што е тоа?
Херојски чин на „Рузвелтова“: Го бркал крадецот на дожд за да ја врати украдената ташна
(ВИДЕО) Невидено: Река од луѓе на улица, а брзата помош поминува како да нема никој
Гоца Тржан откри деталите од првата врела ноќ со сопругот
Коневски се јави за роденденот на ВМРО-ДПМНЕ: Неговата порака ги зачуди сите
Се сеќавате ли на Саманта, некогаш беше фатална – сега нема да ја препознаете како изгледа
КОНЕЧНА ОДЛУКА НА ВМРО НАРОДНА ПАРТИЈА ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ
Сакал да се шегува, па направил тест за бременост – резултатите го оставиле без здив (ВИДЕО)
(ВИДЕО) Заев: Европа е најсекси дама во светот
Тоа што прво ќе го погледнете на оваа слика ја открива вашата скриена природа
Жена со писмо до Заев кое никој не остава рамнодушен: Во сообраќајка ги загубив двете нозе –

Брановите буквално го проголтаа најпознатиот музички бенд во Индонезија: По цунамито член на групата загина, другите се исчезнати (ВИДЕО)

Членовите на индонезискиот бенд „Seventeen“ заедно со публиката се меѓу исчезнатите луѓе по кои се трага откако во нив удри цунамито кое ја погоди Индонезија вчера доцна вечерта.

Цунамито било предизвикано од ерупција на вулканот Анак Кракатау, а во моментот на несреќата бендот свирел во едно летно одморалиште на западот на Јава.

Драматичното видео буквално прикажува како водата ги проголтува членовите на бендот и дел од публиката која панично бара помош од брановите.

Главниот пејач на групата објави видео на Инстаграм на кое напиша дека еден од членовите на групата загинал и дека останатите членови заедно со неговата сопруга која е актерка се исчезнати.

Инаку групата „Seventeen“ е една од најпопуларните во Индонезија и има над еден милион фанови на социјалните мрежи.

https://www.facebook.com/ChannelNewsAsia/videos/607731933016083/

Поврзани Објави

  • Најчитани
  • Препорачани
  • Последни

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.