Заев: Немам намера да се повлечам, ги повикувам пратениците да ги остават суетите настрана, да не си играме играчки со државата!
Димовски: Договорот со Бугарија ќе отвори стари историски рани
Љубовта на Шаулиќ кон Македонија: Секое доаѓање долу е како враќање дома
ВМРО-ДПМНЕ го избра кандидатот за претседател – со 408 гласа професорката Силјановска Давкова ја доби довербата од делегатите
Почна гласањето, делегатите на ВМРО-ДПМНЕ бираат меѓу деветте кандидати
Влатко Ѓорчев: Делегати од УМС, гласајте за некој кој што знае што значи кратенката УМС, некој кој што знае што е ВМРО
Силјановска: Референдумското прашање е непрецизно, конфузно и сугестивно
Колев: Ако нема брзи избори ќе се соочиме со нова парламентарна криза, која ќе не врати назад во нашиот пат кон ЕУ и НАТО
Поклонение
Мицкоски: Покрај национална, ни претстои и економска катастрофа, затоа потребни се избори
Фитнес убавица: Една нејзина објава на Instagram чини 14.500 евра

Актуелно

Силјановска во ОК на ВМРО-ДПМНЕ Бутел го презентираше својот план и визија за Македонија

Во просториите на Општинскиот комитет Бутел, вечерва се одржа претставување на професорката Гордана Силјановска Давкова која е еден од кандидатите...

Прочитај повеќе

Зошто Груевски молчеше и ставот за гласање „против“ на референдумот не го кажа пред неговото одржување, туку денес? (ВИДЕО)

Има една поговорка која вели после војна сите се генерали. Така, после четири месеци, денеска на својата официјална фејсбук страница...

Прочитај повеќе

Претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ со отворена поддршка за кандидатурата на професорката Силјановска Давкова

Како Претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ давам лична и отворена поддршка за кандидатурата на професорката Гордана Силјаноска Давкова на претстојната...

Прочитај повеќе

Тимчо Муцунски со поддршка за кандидатурата на Гордана Силјановска Давкова

Отворено ја подржувам кандидатурата за Претседател на Република Македонија на Проф. д-р Гордана Силјаноска, која е долгогодишен истакнат научен работник...

Прочитај повеќе

Мисајловски: Пристигнати се 8 кандидатури, на сите кандидати ќе им биде обезбедено време и простор за презентација на нивната програма

Заврши рокот за пријавување на кандидати за претседател кој ќе биде поддржан од ВМРО-ДПМНЕ на претстојната конвенција на партијата во...

Прочитај повеќе
  • Најчитани
  • Препорачани
  • Последни

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.