Избор

Квиз: Можете ли да ги погодите филмовите само според една илустрација?

Некои гледаат филмови за забава, а некои пак наоѓаат инспирација во нив. Трети – гледаат од што мораат за да бидат во тек со работите… Едни се опседнати со нив и ги имаат изгледано сите популарни филмови, а други, гледаат само кога одат во кино. Но, за оние кои се […]

Кин удри по клубовите за трансфер лудилото и порача: Да играше Гигс сега ќе вредеше…

Рој Кин го прокоментира лудиот трансфер пазар кој својата висина се чини дека ја допре токму ова лето, а за тоа дали може уште повисоко да се искачува, останува да видиме во следниот, поточно во зимскиот преоден рок. „Ова е неверојатно, доколку има најубав период за да бидете професионален фудбалер, […]

Понекогаш потребата го наведува човекот да мисли дека близината е љубов

Често се случува срцето да го надвладее разумот. Верува дека сака, па привидот на двојноста во секоја смисла му личи на љубов. Потребата за друга личност често ја гледа во потребата за повратна реакција, па често е изгубен во преводот за да ја замени со реална личност. Потребата е моќ. […]

Ова е првото вработено куче на аеродром, а извршува исклучително сериозна работа! (ВИДЕО)

Овој човек работи на аеродром и одлучи и својот домашен миленик да го вработи. Тој се занимава со контрола на дивите животни, а сега во тоа му помага и неговото куче, кое е задолжено да ги истерува животните од пистата. Ова е единствениот аердром на кој проблемот со животните ги […]

АЛО ГРАДОНАЧАЛНИК Зоран Тасев

Свети Николчани прашуваат кога ќе се исчисти речното корито во центарот на градот и непосредно пред училиштето и градинката и кога ќе се собери сметот што е натрупани насекаде во градот. Читателот кој ни ги испрати фотографиите вели дека веќе подолго време константно ситуацијата е ваква и покрај честите апели […]

Урнебесна реакција на папагал на ритамот на мини барабан (ВИДЕО)

Оваа симпатична птица го изненади својот сопственик кога со својот клун почна да куца со истиот ритам како него во мини барабан. Симпатично е што папагалот со својата игра реагира на секој удар на барабанот на својот сопственик. Погледнете го ВИДЕОТО – не се сомневаме дека и вас оваа птица […]

Макронови посвоија лабрадор по име Немо

Францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит ја продолжија традицијата на чување домашни миленичиња во Елисејската палата, така што изминатиот викенд посвоиле лабрадор по име Немо, јави денес листот „Фигаро“. Црн лабрадор е виден како шета во Елијсејската палата и се запознава со луѓето, наведе весникот и додаде дека […]

Аневски поднесе оставка од функцијата

Претседателот на Советот на јавни обвинители, Петар Аневски, денеска поднесе оставка од функцијата. Аневски на чело на Советот на јавни обвинители застана во 2014 година, а во 2016 година беше и реизбран при што неговиот избор наиде на реакции дека е незаконски бидејќи тој како Претседател на Советот има право […]

Kако до повеќе пари со фенг шуи

Со помош на Фенг Шуи, може да се привлечат повеќе пари и подобри можности за бизнис. Парите се поврзани со поблискиот лев агол на секоја дадена област. Главната област е во најужниот агол на станот, но постои и подрачје на финансии во секоја просторија, работна соба, спална соба и кујна. […]

Овие 3 хороскопски знаци важат за најинтелигентни

Ако се пронајдете на листава, тогаш важите за едни од најинтелигентните луѓе во светот: Близнаци Уште од мали нозе сакаат да истражуваат. Љубопитни се по природа, па ги интересираат повеќе области, иако најпосветени и се на уметноста. Интелигентни се, па од тука доаѓа и нивната духовитост и досетливост. Заради таа […]