Избор

ВИДЕО: Марадона мртов ПИЈАН играше стриптиз качен на кола и ги забавуваше гостите во Наполи

По прогласувањето на Марадона за почесен граѓанин на Наполи, фудбалерот се опушти и прослави со алкохол. Педесет и четири годишниот легендарен фудбалер кој го носеше дресот со број 10 во италијанскиот клуб  Наполи, прво правеше лудории во авионот, а потоа се пијанчеше за време на прославата и се соблече гол. […]

10 најважни животни лекции на кои нè учи Малиот Принц

Малиот принц не е обична книга напишана само за малите. Оваа книга претставува и богата ризница на сознанија и поуки и за возрасните со своите идеалистички и длабоки филозофии за животот. Најпознатиот роман на авиатичарот Антоан де Сент Егзипери се уште се издава со илустрациите кои биле насликани лично од Егзипери […]

Приходот на Роналдо од Инстаграм поголем од платата на некои фудбалери. ЕВЕ КОЛКУ ЗАРАБОТУВА!

  Кристијано Роналдо во 2016 година заработил повеќе пари од било кој друг светски спортсист. Со платата од Реал и сите останати приходи, Роналдо во касата има околу 90 милиони долари. Најголемиот дел од тоа е од договорот со кралскиот клуб, но неверојатна заработка Роналдо има и од останатите зделки. […]

Милионските трансфери во фудбалот од Бернабе Ферејра до Погба (Галерија)

Бернабе Ферејра– Од Тигре во Ривер Плата за 23 000 фунти во 30-те години на XX век (1,441000 фунти денес. Јохан Кројф– Во 1973, од Ајакс во Барселона за 922000 фунти (1,115000 денес). Диего Армандо Марадона– Во 1984 од Барселона во Наполи за 5,000,000 фунти (15,500,000 денес). 4. Жан Пиер […]

Боже благослови ја Америка

Денеска едната од двете држави кои имаат најголем геостратешки интерес од постоењето на Р. Македонија го слави својот Ден на Независноста… Во последно време македонскиот синдром на самоуништување се манифестира преку антиамериканизмот. Разноразни порталчиња со сомнителна сопственост и финансирање упорно тераат некаква неокомунистичка идеологија облечена во квазидесничарство. Се игра на […]

Александар Михајлоски: Белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ е малер за членовите на партијата

Александар Михајлоски, координаторот на „Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ“ во гостувањето во Дневникот на ТВ 24, изјави дека сите членови на ВМРО-ДПМНЕ се емотивно врзани за старата жолта зграда, каде беше седиштето на партијата, бидејќи од него, партијата тогаш ги добивала сите изборни циклуси. Михајлоски вели „Членовите на ВМРО-ДПМНЕ […]

Кастрација

Пишува: Атанас Величков Момците и девојките од Хелзиншкиот комитет начело со прекрасната Уранија Пировска, можат комотно да ми опнат една тужба за ширење на говор на омраза, ако случајно овој „фашистички“, „контроверзен“ и антипедофилски текст стигне до нивните очи. Вчера сосема случајно налетав на колумна чиј автор барем за мене […]