Македонија

ФОТО: Познатата скопска старлета се забавува со ѕвездата на Барселона?!

Познатата скопска старлета Драгана Спасовска, која живее во Дубаи на својот профил објави фотографија на која позира во друштво на фудбалерот на Барселона и француски репрезентативац Усмане Дембеле. – Дембеле е срце, прекрасен човек и многу воспитан. Поминавме преубаво неколку дена, се забавувавме и верувам дека долго ќе ги памети […]

Во МЕПСО Сè Е Исто Само Фотелјите И Фотелјашите Се Менуваат

Откако господинот Билен Саљији ,,совршено” се справи со Министерството за правда и правосудство, Владата реши да го ангажира во сферата на енергетиката и енергетскиот систем на земјата за и таму да успее да постигне врвни резултати… Или пак можеби го поставија таму бидејќи МЕПСО е една од најбогатите компании во […]

ВИДЕО: Македонец во Австрија мести кичми и крева луѓе кои се врзани за кревет – исповед на пациенти

Ернест Дамјановски е Македонец кој живее и работи во Виена, Австрија. Она по што е и познат на пошироката јавност е неговата способност да им помага на луѓето кои имаат најразлични проблеми со болки во рацете и нозете, болки во `рбетниот столб, најразлични типови на главоболка и проблеми со нервите. […]

Најчевска повторно со жолчни навреди за Македонците – еве како не нарекува

Професорката Мирјана Најчевска уште еднаш ја доведе во прашање интелигенцијата на Македонците, овојпат во контекст на Преспанскиот договор, нарекувајќи ги „кретеноиди“ тие што го сметаат за капитулација документот од Нивици! „Не знам дали Македонците отсекогаш биле толку глупи, или е ова последица на 11 години интензивно заглупување, или, пак, некој […]

Груевски остави зад себе 10 изборни победи, заштитен идентитет и име

Тоа беше човекот во чие време се донаправија и модернизираа двата аеродроми, се направи стадионот, се купија нови автобуси во Скопје, нови возила за Брзата помош, Полицијата, Пожарникарите, се изградија стотици нови спортски сали, фудбалски игралишта, повеќенаменски спортски терени, училишта, жичарата до крстот, купишта на патишта локални, регионални и автопати, […]

ВМРО-ДПМНЕ: Пржинска влада и закон за финансирање на партиите – СДСМ: Граѓаните ќе дадат поддршка на референдумот

За да се спречат злоупотреби и власта да направи реприза на локалните избори, опозицијата бара пржинска влада пред секои избори и донесување на законот за финансирање на партиите. Ваква одлука донел извршниот комитет на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на седницата која се одржа вчера веднаш по лидерската средба „Само на овој начин […]

Екс градоначалникот на Штип Захариев со ново обвинение

Штипското Основно обвинителство поднело обвинение против Илчо Захариев, екс-градоначалник на Штип за злоупотреба на службената положба, јавува ТВ24. Според кривичната пријава поднесена септември мината година, тој го оштетил буџетот на општината бидејќи наместо 1.8 милиони денари на штипска компанија за комуналии и наплатил само 300.000 денари. Захариев од своја страна […]

Советот на Млади на Македонска Каменица организира натпревар во пливање како дел од забавата на градскиот базен

Македонска Каменица 20. Јули 2018 година – Натпревари во пливање, нуркање и многу други игри, неколку диџеи се дел од забавата која што Советот на млади на општина Македонска Каменица ја подготвува на градскиот базен во недела на 22.Јули 2018 година, со почеток од 12:00 часот. Сите оние кои сакаат да учествуваат […]

Војислав Шешељ: Груевски трпи последици поради соработката со Русија затоа што после него власта ја преземаа отворени натовци

Никола Груевски трпи последици поради соработката со Руската Федерација затоа што после него власта ја преземаа отворени натовци, вели претседателот на Српска радикална партија Војислав Шешељ во интервју за „Поглед.мк“.    Не знам, секако, детали за кривичните пријави против Груевски, но не е добро ако му местат политички процеси. Од […]