Останато

Samsung го претстави Note 9

Речиси и да немаше никаква потреба од официјалното претставување на новиот Galaxy Note 9. Баш сè, од сликите, до податоците, кои протекоа претходно се покажаа како точни. Секоја чест на Galaxy S, но Note отсекогаш бил најдобриот телефон на Samsung. Тоа секако ќе биде случај и овојпат. Новиот уред доаѓа […]

Концерт на „Танец“ вечер на „Скопско лето“

Ансамблот за народни игри и песни „Танец“ вечер од 20.30 часот на плоштадот „Карпошово востание“ ќе одржи вокално-инструментален концерт во рамки на фестивалот „Скопско лето“. На филмската програма Кафе-кино, пак, од 21 часот во Сули ан ќе биде прикажана фантастичната мистерија „Телма“ на режисерот Јоаким Трир. Филмот е снимен минатата […]

Владо Павлов до своите следбеници: Ќе бидете изблокирани сите вие кои објавивте дека Александар е погребен во Египет

Владо Павлов од Кочани, кој е особено активен на социјалните мрежи и во дебатните емисии на Македонските телевизии, денес, на својот фејсбук профил во живо обраќање објави дека од негова страна ќе бидат изблокирани сите оние негови следбеници кои објавиле дека гробот на Александар е во Египет. Имено, според него, […]

Познат психолог открива: Kоj тип на мажи редовно бараат проститутки на Балканов

Проституцијата е еден од настарите занаети на планетава, неговото орудие никогаш не се менувало, додека давателките на услугите секако се нарекувале. Проституција претставува пружање на сексуални услуги во замена за пари или друга материјална надокнада. Жена која се бави со проституција се нарекува проститутка, а мажот се нарекува проститут или […]

Сопругата на Синан Сакиќ: Му направивме 40 дневен помен и на неговиот кревет се појави овој симбол

Легендарниот пејач Синан Сакиќ почина пред повеќе од еден месец, а неговите најблиски и пријатели се уште не можат да прифатат дека го нема. По четириесет дена од неговата смрт, сопругата на пејачот фотографираше гулаб кој долетал на неговиот креветот и кошулите на пејачот. Таа ја сподели оваа фотографија на […]

(ВИДЕО) Жителите на Хром запрепастени – мачка провалник им отвора врати и им влегува по дома

Веќе и мачките не се тоа што беа. Не им се чека да им отвориш врата, па понизно да чекаат нешто да им дадеш за јадење… Жител на Скопската населба Хром ни пушти интересно видео на кое ја фатил “жива” мачката провалник, како се обидува да му влезе дома. Оваа […]

Свекрвата чекала снаата да замине на работа, па скришум на бебето му направила нешто од што мајката збеснала

Дали би дозволиле свекрвата ова да му го направи на вашето бебе, и покрај вашата одречна забрана? Одречно ѝ забранив на свекрвата да ми го шиша детето ОДРЕЧНО Ѝ ЗАБРАНИВ НА СВЕКРВАТА ДА МИ ГО БРИЧИ ДЕТЕТО Жена која се потпишала како Александра58 на форумот Babycenter.com, го изнела проблемот со […]

Ако забележите вакви луѓе околу вас, бегајте колку нозе ве држат – седум карактеристики на лошите луѓе

Едноставно е, во светот постојат и многу лоши луѓе. Некои ги нарекуваат токсични, некои негативни, но тие се едноставно лоши- како за себе така и вас. Ова се седум особини кои лесно ги откриваат: 1. Што и да направите, никогаш не е доволно добро. 2. Чекаат да направите дури и […]

Тој ги лекува сите болести со поглед, може и да се забремени од погледот, а луѓето чекаат во редови

Благодарение на неговиот поглед посвоената ќерка ги пронашла вистинските родители, жена продишела, маж закрепнал после успешна трансплантација на коскена срцевина. Стотици илјади очајни луѓе, најмногу Американци, секоја година му плаќаат на Јосип Грбавец-Брацо (47) од Загреб за да гледа во нив и да молчи. Брацо стекнал следбеници ширум светот, а […]

Знаете ли зошто полицајците го допираат задното светло кога ќе ве сопрат?

Кога последен пат ве сопрела полиција? Се чини дека секојпат кога тоа ќе се случи, полицаецот ја прави истата работа. Тоа ве нервира, но се чини како тие да уживаат кога го трошат вашето време. Но сепак, тоа само вам ви се чини, бидејќи за секое зошто, си има свое […]