Останато

Четиригодишниот син со одговор до својот татко, кој потполно ќе ве разнежи: Што е тоа среќа?

Новинарот на Бизнис Инсајдер, Стив Џон едно утро, додека го носел својот 4 годишен син во градинка го запрашал што всушност значи „среќа“. После одговорот на малото детенце, Стив започнал длабоко да размислува. „Сметам дека среќа е кога ти е удобно. Кога ти е многу топло и удобно. Тешко е […]

Драма во домот на Анџелина Џоли: Највозрасната ќерка побегнала од дома

Додека е во тек разводот помеѓу познатите холивудски ѕвезди и долгогодишните сопружници, Анџелина Џоли и Бред Пит, нивната најстара ќерла Шајло одлучила да побегне од дома за да го види својот татко. „Се разбира дека Енџи полуде. Тоа е најлошиот кошмар на секој родител“, изјави извор близок до актерката, додавајќи […]

Коњот од „Ја излези Ѓурѓо“ гостин во телевизијата на Боки 13 (ВИДЕО)

Интересно гостување на популарниот бенд Некст Тајм односно близнаците Стефан и Мартин во телевизијата 1ТВ. Имено, дури траеше гостувањето на телевизијата кај Боки 13, домаќините приредија изненадување за браќата од Некст Тајм, па покрај нивното присуство во студиото на телевизијата се појави и коњот од неверојатниот спот од нивната преработка […]

ВМРО-ДПМНЕ се откажува од Никола Груевски?! „Политичкиот прогон“ врз екс-лидерот стана минато!

Како што минува времето, полека, но сигурно лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се оддалечува од деструктивните политики на екс-раководството на партијата предводено од Никола Груевски. Одлично е тоа што партијата е потивка во однос на секојдневните соопштенија со кои пред само шест месеци сакаа да не убедат дека врз Груевски […]

Samsung го претстави Note 9

Речиси и да немаше никаква потреба од официјалното претставување на новиот Galaxy Note 9. Баш сè, од сликите, до податоците, кои протекоа претходно се покажаа како точни. Секоја чест на Galaxy S, но Note отсекогаш бил најдобриот телефон на Samsung. Тоа секако ќе биде случај и овојпат. Новиот уред доаѓа […]

Концерт на „Танец“ вечер на „Скопско лето“

Ансамблот за народни игри и песни „Танец“ вечер од 20.30 часот на плоштадот „Карпошово востание“ ќе одржи вокално-инструментален концерт во рамки на фестивалот „Скопско лето“. На филмската програма Кафе-кино, пак, од 21 часот во Сули ан ќе биде прикажана фантастичната мистерија „Телма“ на режисерот Јоаким Трир. Филмот е снимен минатата […]

Владо Павлов до своите следбеници: Ќе бидете изблокирани сите вие кои објавивте дека Александар е погребен во Египет

Владо Павлов од Кочани, кој е особено активен на социјалните мрежи и во дебатните емисии на Македонските телевизии, денес, на својот фејсбук профил во живо обраќање објави дека од негова страна ќе бидат изблокирани сите оние негови следбеници кои објавиле дека гробот на Александар е во Египет. Имено, според него, […]

Познат психолог открива: Kоj тип на мажи редовно бараат проститутки на Балканов

Проституцијата е еден од настарите занаети на планетава, неговото орудие никогаш не се менувало, додека давателките на услугите секако се нарекувале. Проституција претставува пружање на сексуални услуги во замена за пари или друга материјална надокнада. Жена која се бави со проституција се нарекува проститутка, а мажот се нарекува проститут или […]

Сопругата на Синан Сакиќ: Му направивме 40 дневен помен и на неговиот кревет се појави овој симбол

Легендарниот пејач Синан Сакиќ почина пред повеќе од еден месец, а неговите најблиски и пријатели се уште не можат да прифатат дека го нема. По четириесет дена од неговата смрт, сопругата на пејачот фотографираше гулаб кој долетал на неговиот креветот и кошулите на пејачот. Таа ја сподели оваа фотографија на […]

(ВИДЕО) Жителите на Хром запрепастени – мачка провалник им отвора врати и им влегува по дома

Веќе и мачките не се тоа што беа. Не им се чека да им отвориш врата, па понизно да чекаат нешто да им дадеш за јадење… Жител на Скопската населба Хром ни пушти интересно видео на кое ја фатил “жива” мачката провалник, како се обидува да му влезе дома. Оваа […]