Шоу Биз

ФОТО: За кој фудбалски клуб навива најубавата Македонка

Најубавата Македонка, често може да се прочитаат и слушнат вакви коментари за Марјана Станојковска, личноста која често ја гледаме на малите екрани. Станојковска која е заштитно лице на повеќе компании, својот популизам го започна со емисијата „Бекстејџ“, каде заедно беа водители со сега починатиот Влатко Илиевски. Марјана ретко зборува за […]

ВИДЕО: Мора да ги погледнете, ќе ве насмее: Најглупавите македонски песни и спотови

На македонската естрада има песни и песни, но има и такви од кои навистина болат уши и очи кога ги слушате и гледате, пишува 1ТВ. Емисијата „Ексклузив“ направи топ-листа на 5 најглупави песни, кои навистина кога ќе ги слушнете ќе се запрашате дали е можно такво нешто да постои. Да, […]

Со солзи во очите, Цеца Ражнатовиќ ја откри својата најболна тајна

Фолк ѕвездата Светлана Ражнатовиќ- Цеца во интервју за српските медиуми ја открила својата најболна тајна која што ја чувала со децении. Имено, како што е познато во јавноста пејачката е мајка на две деца, Вељко и Анастасија. Нивниот живот таблоидите во соседството го следат во минута, но ретко кој знае […]

Фамилијата на Дарко Лазиќ во тешка материјална состојба, а кога дознале колку должи

Родителите на Дарко Лазиќ се во тешка материјална ситуација дознава српски „Ало“. Тие на секој можен начин се обидуваат да дојдат до пари, па ги контактираат луѓето кои соработувале со пејачот. Последен кој бил контактиран е човекот од кого Дарко го купил автомобилот минатата година, а со истиот направи и […]

Лекарите со крајно негативна вест – Лазиќ ќе остане инвалид засекогаш

Ѕвездата на Гранд, Дарко Лазиќ се опоравува од тешката сообраќајна несреќа, која ја доживеа пред недела дена. Тој имал голема среќа што останал жив, но лекарите не биле оптимистични. Поради сите повреди со кои се здобил, закрепнувањето ќе траело со години. Тие стравувале дека пејачот ќе остане инвалид засекогаш. Лекари […]

Женскиот Боки 13 го промени својот изглед до непрепознатливост (ФОТО)

Се сеќавате ли на Биг Мама? Јавноста ја запозна како ексцентричната, буцкаста, но симпатична албанска пејачка, а подоцна и ТВ водителка која во почетокот на новиот милениум беше прилично популарна. Тогаш, а и денес, Биг Мама ја споредуваа со нашиот Боки 13, а имаше и зошто. Обајцата по многу нешета […]

Љупка Митрова со висок шлиц го раздрма Скопскиот плоштад (ФОТО)

Струмичката модна блогерка и девојка на Дарко Спејко, Љупка Митрова реши популарноста која ја доби преку социјалните мрежи да ја искористи со тоа што ќе отвори продавница во која на нејзините следбенички ќе им бидат достапни креации кои таа ги дизајнирала. Со тоа, од блогерка преминува во дизајнери иако професионалците […]

Милица Тодоровиќ со шлиц до “пупак” згази на свадба, друштво и правеше Калиопи (ВИДЕО)

Пејачката Милица Тодоровиќ му беше кума на Стеван Анѓелковиќ и неговата сопруга Наташа, а на денот на свадбата се појави во ултра секси издание. Таа на црковниот чин се појави во необична дневна комбинација, а на неа се беше покриено. Сепак, кумата Милица воодушеви со изгледот на прославата. Имено, таа […]

Што се случува со Жаре “еден на еден” – му се бројат ребрата (ФОТО)

Новата сезона на едно од најгледаните македонски ток шоу „1 на 1“  стартува!  Екипата подготвена како никогаш до сега. Студиото и техниката спремни за акција. А, водителот? Што е со Жарко Димитриовски? Јавна тајна е дека за познатите личности кружат разни приказни дека товарот на професијата тешко се носи ако […]

Во слободно време си пие: Цеца покажа што прави кога се опушта (ФОТО)

Балканската музичка легенда Светлана Цеца Ражнатовиќ овие денови е на заслужена пауза од настапите ширум светот. Пејачката откако се врати минатата недела од Македонија каде имаше настап во Кавадарци реши да одмори во потесниот круг на семејството и пријателите. Таа на својот Инстаграм профил објави фотографија како пие коктел во […]