Спорт

Јунајтед ќе му ја исполни и последната желба на Мурињо

Манчестер Јунајтед во текот на овој летен трансфер период донесе три нови имиња Ромелу Лукаку, Немања Матиќ и Виктор Линделоф со што се исполнија 75 проценти од желбите на Жозе Муруњо. Меѓутоа повеќе од јасно е дека „специјалниот“ сака клубот докрај да си ја заврши работата и да му донесе […]

Челзи ги чувствува последиците од поразот: Конте до Абрамович достави листа со барања

По нервозната реакција по мечот пред новинарите, Антонио Конте наводно разговарал со челниците, при што доставил листа со барања. Сега е појасно дека најголемиот конфликт настанал околу продажбата на Немања Матиќ во Манчестер Јунајтед, па оттаму треба да се толкуваат барањата на Конте кон директорот Еменало, поточно кон Роман Абрамович. […]

10 ПРИЧИНИ ЗОШТО ДА ГЛЕДАМЕ ПРЕМИЕР ЛИГА

Со мечот меѓу Арсенал и Лестер, вечерва со почеток од 20:45 стартува новата сезона во најскапата фудбалска лига во светот. Челси ја брани титулата, а нови прволигаши се Брајтон, Хадерсфилд и Њукасл. Уживајте со англискиот елитен фудбал до 13 мај 2018-та. ГОЛЕМА РАМНОТЕЖА Челси ја брани титулата со Конте кој […]

ВИДЕО: Нејмар започна да „крши кичми“ во ПСЖ, први жртви Ди Марија и Рабио

Рекордниот трансфер на Нејмар во ПСЖ конечно ќе биде потврден со неговото официјално деби овој викенд на гостувањето кај Генгамп. Бразилецот одлично се вклопи во новата група, што се очекуваше со оглед на големиот број на Бразилци во составот на францускиот клуб. Тој е редовен на тренините на Унаи Емери […]

Бекам станува амбасадор на Реал Мадрид

Легендарниот англиски фудбалер Дејвид Бекам ќе се врати во Реал Мадрид како амбасадор на клубот, открива претседателот на „Кралевите“ Флорентино Перез.   Бекам им се придружува на Роберто Карлос, Луис Фиго и Роналдо кои ќе работат на имиџот и промоцијата на клубот. -Големи играчи се оние кои сакаат да помогнат […]

Манчестер Јунајтед го бара детето што го доби медалот од Мурињо во Скопје

Манчестер Јунајтед го бара детето на кое што тренерот Жозе Мурињо му го подари сребрениот медал, по церемонијата на доделувањето на медали, која се случи по завршувањето на натпреварот во Супер купот на УЕФА во Скопје, во вторникот навечер.   Имено, Мурињо отиде до трибината со навивачите на Манчестер Јунајтед, и го […]

ГАЛЕРИЈА: Фотографијата на Фелаини од Скопје стана вирален хит- ова се 13 урнебесни фотомонтажи!

Најинтересната фотографија, од синожешниот Супекуп во Скопје ја понуди Маруан Фелаини. Неговиот израз на лицето во еден момент од мечот, како јасно да отсликува како си помина Јунајтед во Македонија.   Благодарам за оваа фотографија. Навистина е интересна – напиша тој на „Твитер“, откако си го виде изразот на лицето. […]

ФОТО: Рамос од Скопје си замина ем со Суперкуп-трофеј, ем со прекрасен подарок!

Серхио Рамос, капитенот на екипата на Реал Мадрид, во својата богата кариера крена трофеј и во Скопје. „Кралевите“ во Суперкупот на УЕФА го совладаа Манчестер Јунајтед и дојдоа до ново одличје, а Рамос за време на престојот во Македонија доби и одличен подарок. Македонската компанија „S.ignature“ изработи специјално дизајнирани копачки […]

Го платија 90 милиони фунти а не знае што е офсајд, насмевката на Крос доволно говори (ВИДЕО)

Ромелу Лукаку е стрелец на единствениот гол на Манчестер јунајтед во Скопје, но напаѓачот е хит на социјалните мрежи за потегот од првиот дел Во модерниот свет фудбалските фанови се немилосрдни, секој потег на играчите будно се следи, и секоја грешка се критикува, особено кога за некој играч е платено […]

Неизмерна радост, дечиња со оштетен слух се дружеа со ѕвездите на Реал и го учеа Роналдо знаковен јазик (ВИДЕО)

Европската куќа на фудбалот се погрижи 19 дечиња со оштетен слух од уличиштето „Партение Зографски“ да поминат неколку незаборавни минути со Кристијано Роналдо и ѕвздите на Реал УЕФА им овозможи на 19 дечиња со оштетен слух од уличиштето „Партение Зографски“ да се дружат со ѕвездите на Реал Мадрид и да […]