Спорт

Лина ја заврши годината како 205. на ранг листата

Лина Ѓорческа ја заврши календарската година како 205. рангирана тенисерка на светската ВТА ранг листа. Младата тенисерка минатата недела беше прогласена и за спортистка на годината во Македонија, а признанието се должеше на одличната година која таа ја имаше. Ѓорческа успеа во поединечната конкуренција да се искачи на 202. место […]

Срцето е најсилниот мускул – Александар Занарди: Спортска и животна приказна која ќе ве наежи!

Срцето е најсилниот мускул – Александар Занарди: Спортска и животна приказна која ќе ве наежи! Неговото име е Алесандро Занарди. Во својата младост го достигнал највисокото ниво што само може да го посака еден професионален возач – настап во Формула 1. И тоа во време за кое многу ќе кажат […]