Став

Шешељ за Поглед: Македонија погреши што кога се распадна Југославија не остана со Србија, каде што и е местото!

ПОГЛЕД: Г-дин Шешељ. Два многу важни процеси се случуваат на Балканот. Еден е решавањето на спорот за името меѓу Македонија и Грција, а другиот е официјално признавање на Косово од страна на Србија. И двете држави се условени, односно мораат да ги исполнат овие барања ако сакаат да се придружат […]

ТРЕБАШЕ ДА ГИ ЗГАЗИТЕ РАДИ САЗДО!

Јас не сум комита, дедо ми бил, ама онаков обичен без титули… Ве глеав момци и нема да ве лажам- не ми го направивте кејфот. А баш се надевав да ме извадите од лудилото што ме фати деновиве, ама ете толку можете, ве надитрија некакви-никакви од Ерменија. Тие истите вечерва […]

ВИДЕО НАЈАВА: Ексклузивно интервју со Воислав Шешељ – идеологот на Голема Србија

Петок (20.07.2018) од 11:00 часот на порталот „Поглед.мк“ – интервју со Воислав Шешељ – идеологот на Голема Србија, претседател на Српска радикална партија, еден од најконтроверзните политичари на Балканот, политичар со кариера исполнета со затворски казни, човек кој 11 години помина во Хашкиот трибунал каде му се судеше за убиства, […]

Ноле тепаше во полуфинале на Вимблдон: Македонија се тресе, статуси, еуфорија – гасете интернет

Денес по подолга пауза и апстиненција од врвни резултати во елитниот тенис, поранешниот светски рекет број 1, србинот Новак Џоковиќ, извојува победа на Вимблдон, против еден од своите најлути ривали, Шпанецот Рафа Надал. Секоја чест, браво за Новак. Светскиот тенис заслужува поголема конкуренција во недостаток на млади асови кои би […]

А донации за НАТО журкава ќе има ли?!

Facebook ми е секојдневие. Зависност која никако и по никаков начин не ми пречи. За жал поминаа деновите кога зборот „одмор“ значеше нешто друго а не подглегнување на креветот со телефонот во рака и гледајќи „што им ново“… И така еве денес „гледајќи што има ново“ иако таа информација е […]

Чуму предвремена прослава, ако не успее референдумот?!

Никако да се научиме дека живееме во Република Македонија, а не во Америка, Франција, Канада, Германија или било која друга моќна економска држава. Всушност, ние научивме. Да, ние граѓаните кои чесно заработуваме, плаќаме данок, оние кои со 250 евра одгледуваме семејство, оние кои не можеме да заштедиме за да отидеме […]

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ на ПОГЛЕД со Иван Пернар – хрватски пратеник и најконтроверзен млад политичар на Балканот

ПОГЛЕД: Господине Пернар. Вие сте исклучително млад борец, а истовремено и контроверзен политичар во Хрватска и на Балканот. По што Иван Пернар се разликува од останатите хрватски политичари? – По тоа што немам менталитет на слуга, бидејќи сакам слободна и суверена држава за каква сонуваа нашите претци, но за жал […]

Најава за интервју со Иван Пернар – хрватски пратеник и најконтроверзен млад политичар на Балканот

Порталот ПОГЛЕД.МК летово на читателите ќе им понуди повеќе интервјуа со млади политичари од Балканот, од Бугарија, Србија, Хрватска. Првото интервју е со младиот борбен хрватски пратеник кој е анти-НАТО и анти-ЕУ ориентиран, еден од најконтроверзните млади политичари на Балканот, Иван Пернар. Со господинот Пернар разговараме на повеќе теми, вклучително […]

Навивачката група „КОМИТИ“ се како мојот татко

  Многу денови и труд поминаа спортистите во Скопје, Штип, Прилеп итн.каде нивниот сон се претвори во реалност и станаа шампиони… Кој карате, кој ракомет, кој фудбал…Но што се случи потоа?! Покрај моментите во кои уживаа во нивниот успех тие исто така дома се вратија со диплома, медал или пехар […]

Додека не се договорите за договореното, ништо не е договорено

Премногу се симптоматични последните барања испорачани од опозицискиот лидер, со кои го условува изборот на нов состав на ДИК. Зошто на Мицкоски сега му текна да бара прво да се донесат законите за финансирање на политичките партии и за влада, па потоа да се решава составот на највисокото изборно тело? […]