Свет

Колку е богат новиот претседател на САД?

[dropcap]Н[/dropcap]овиот претседател на Сад тврди дека тежи 10 милијарди долари, експертите тврдат дека тоа е многу помалку! Навистина сум богат. Можам тоа да ви го покажам во секунда рече новоизбраниот претседател на Сад Доналд Трамп на конвенцијата на која беше номиниран за претседателски кандидат од Републиканската Партија. И понатаму се […]

Најдобрите божиќни филмови на сите времиња

Подготвивме 10 најдобри божиќни филмови на сите времиња по избор на порталот Поглед.мк Декември е месец кој што асоцира на љубов, време поминато со најблиските во смеа, радост, време за семејството кое заедно ги поминува најубавите празнични моменти. Божиќ е време за мир. Божиќ е време на простување. Божиќ е […]