Топ 10

ТОП 10 голови на Дидиер Дрогба

Ви недостасува неговите потези на теренот, начинот на кој што прославуваше и неговата љубов кон фудбалот која ја изразуваше на секој натпревар? ОВА СЕ ТОП 10 голови на Дидер Дрогба!

Таткото на Ејми Вајнхаус: Нејзиниот дух редовно ме посетува и ме гледа со нејзиното прекрасно лице

Поминаа шест години од смртта на британската пејачка Ејми Вајнхаус, но според изјавите на нејзиното семејство, таа се уште е присутна. Таткото на Ејми, Мич Вајнхаус тврди дека духот на неговата ќерка често го посетува. Како што раскажува тој, духот на Ејми често седи на ивицата на неговиот кревет во […]

Дали знаете што наследува бебето од мајката а што од таткото

Постојат многу гени кои се одговорни за уникатниот изглед на луѓето. Гените се мешаат и понекогаш е тешко да се одреди на кого личи детето. За некои гени, сепак, се знае дали доаѓаат од мајката или од таткото. Генетичарите се фрлија на работа и откриле дека косата најчесто се наследува […]

Статусот на еден расплакан гинеколог што допре до многу луѓе

“Денес е најтешкиот ден во мојот живот. Како лекар јас помогнав на многу бремени жени и секој пат кога ќе одам на работа, се молам на Бога да се наградат сите мајки. Болката кај бремените жени е неопислива и не ги вклучува само деветте месеци од бременоста. Тие доживуваат многу […]

Киднапирањето на Пол Гети, вистинската приказна позади филмот „Сите пари на светот“

“Сите пари на светот” е еден од најочекуваните филмови оваа година – тоа е така не само поради фактот што режисерот Ридли Скот одлучи  во последен момент, да ги сними на ново сцените во кои учествуваше Кевин Спејси, кој беше отстранет од филмот по секс-скандалите околу него. Во основата на ова […]

Топ 10 филмови и серии совршени за семеен викенд

Once Upon a Time Оваа серија го означи врвот на еден бран од филмови и телевизиски продукции кои ги гледаат бајките под нов агол. Ако сакате да се забавувате, и да откриете нови карактеристики на вашите омилени ликови од бајките, Once Upon a Time е совршена серија. Hugo Ејса Батерфилд […]

Едни поинакви божиќни филмови

Во списокот што следи го нема „Сам дома“ и покрај тоа што секој Божиќ не малтретираат со малиот деген, веќе пораснат наркоман и алкохоличар Меколи Калкин :). Умри машки (и кецот и двојката)– Во првиот дел џандарот Џон Меклејн (Брус Вилис) „раздава“ куршуми на терористи, кои одлучиле да ја пое*бат […]