Некатегоризирани

Еве кому ќе му донесе зодијакот пари денес – Дневен хороскоп за среда

Овен Родените во Април ќе имаат повеќе среќа. Моменталната ситуација е без поголеми промени во однос на претходните денови. Односите на работното место се напнати. Обрнете пoголемо внимание на работните задачи и не дозволувајте да ви се натрупаат. Во сериозните врски ќе морате да бидете потрпеливи ако сакате да зачувате […]

Три девојки направиле селфи во авионот, но кога ја погледнале фотографијата се скамениле

Еден чуден детаљ кој се случил во авионот е или чиста случајност или некој судбински знак. Имено, трите пријателки кои патувале заедно, се изненадиле од она што им се случило. Шерон Хак и нејзините две пријателки сакаат да патуваат и да прават селфиња за спомен од своите патувања. На првиот […]

Видео: Поради него Дајана ќе оставеше се – денеска доживеа страшна судбина

Некогашниот љубовник на принцезата Дајана, Оливер Хоар (73) почина во Франција после долгогодишната борба со тешката болест. Оливер беше трговец на уметнички дела и долгогодишен пријател на принцот Чарлс, но и на Дајана опсесија и голема љубов. Како што се шпекулирало, Дајана и Оливер почнале афера по смртта на таткото […]

Ако сте родени во овие хороскопски знаци играјте игри на среќа – сигурно ќе добиете

Постојат знаци на кои им во животот повеќе од останатиоте и кои имаат поголеми шанси да станат богати. Без разлика дали сте меѓу нив, видете што велат астролозите! Ако сте родени под Хороскопски знак Близнаци можете да се сметате за среќни, бидејќи претставниците на овој знак имаат најголема шанса да […]

Градоначалникот на Демир Хисар, Maрјанче Стојановски тврди видеото е монтирано

Градоначалникот на општина Демир Хисар Марјанче Стојановски, преку секторот за односи со јавност на тамошната локална самоуправа, денес испрати соопштение во кое посочува дека никому не се заканувал нити влијаел врз граѓаните на Демир Хисар за претстојниот референдум. Според Стојановски видео материјалот е снимен на 22 јануари 2018 година, на […]

МИШО МОЈ: Пред Раста, овој маж беше најголема љубов на Ана Николиќ ФОТО

Радољуб Радуловиќ познат како Милош Банана беше во шестгодишна врска со Ана Николиќ. Се зборуваше дека во нејзината кариера вложил 100 000 евра, како и дека му ја посветила песната „Мишо мој“. „Мишо е мој пријател долго време. За жал, последните години немаме контакт, но се откажувам од своите пријатели. […]

ФОТО: Вака изгледа сопругата на Бреговиќ за која сите велат дека ја изневерува

Музичарот Горан Бреговиќ со убавата Џенана Суџука со која е во брак 25 години, ретко се појавува во јавноста. Извесно време кружат гласови дека ја изневерува, а за неговите афери сите зборуваат дека се јавни. Горан и Џенана имаат три деца, Ема, Лулу и Уна, а веќе со години кружат […]

Апасиев: Во Преспанскиот договор, има член што ќе го збогати Анѓушев! ФОТО

Вчерашниот статус на професор Димитар Апасиев на Фејсбук, зборува за „вицепремиер“, кој ќе се збогати од договорот со Грција. Многу е јасно дека станува збор за Анѓушев. „На сликцево со ФЛОМАСТЕР е подвлечено дека бизнисите на еден „вицепремиер“ се обезбедени со т.н. Преспански договор! Ич да не му се секирате. […]

ФОТО: На 65. години се соблече во бикини – српската водителка и актерка засени и помлади девојки

Кога на почетокот на осумдесеттите години позираше за “ТВ Ревија” Даница изгледаше сосема поинаку, но и тогаш можеше да се пофали со својата прекрасна линија. Актерката Даница Максимовиќ (65) беше актуелна како дел од жирито на емисијата “Јас имам талент”, а многу е интересно да се погледне како изгледала таа […]

Двајца планинари трчале по автобус откако водичот на „Трансферзалец“ решил да ги остави на Кораб

Откако во февруари при искачување на Кајмакчалан загинаа двајца планинари од Македонија а остри критики беа упатени кон планинарското друштво „Трансферзалец“, сега повторно скандал го тресе ова друштво. Како што пренесува „Макфакс“, двајца планинари, од кои едниот бил повреден, морало да трчаат по автобусот од организираната тура за искачување на […]