Некатегоризирани

Домот на Миленко Неделковски сардисан од полиција: Што ли се бара?

Како што пренесува ТВ 21, полициски екипи вршат претрес во куќата на Миленко Неделковски во скопското село Ржаничино, ексклузивно дознава ТВ 21. Од извори од истрагата денеска ТВ21 објави дека новинарот Миленко Неделковски е приведен и донесен во ПС во Велес. Неделковски е приведен поради закани и ширење омраза на […]

Ѕвездите откриваат: Еве што го чека секој знак до крајот на 2018 година!

Секој хороскопски знак го очекува нешто ново до крајот на 2018-та, без разлика дали станува збор за работа, љубов, среќа или финансии. Овен Бидејќи тие се најголемите учители и филозофи во Зодијакот, Јупитер во Скорпија им носи подлабоки размислувања и со тоа поголемо разбирање на нивната интимна поврзаност за оваа […]

Внимавајте, казните се големи – Полицијата ќе казнува за овој прекршок

Од 15 ноември важи обврската за задолжително носење зимска опрема во возилата. Глоба од 45 евра и можност за исклучување од сообраќај. Со непочитување на правилата за користење и носење зимска опрема возачите се изложуваат себе и другите учесници во сообраќајот на опасност и истовремено, според член 361 од Законот […]

Куновска: Аналитичарите се занимаваат со исклучувањето на членови од ДПМНЕ, а мене СДСМ што ми направи?

,,Мал придонес во борбата за европски вредности“-пишува поранешната пратеничка и претседателка на градската организација на СДСМ, Софија Куновска, по повод последните исклучувања и случувања во опозициската ВМРО ДПМНЕ. ,,Немаше да го напишам овој текст ако не почуствував дека сега е моментот да бидеме искрени до крај ако навистина сакаме да […]

Десет причини зошто треба да се вљубите во жена со хороскопски знак Риби

Постојат многу добри причини зошто би требало да се состанувате со жена со хороскопски знак Риби. Таа е личност со којашто навистина ќе се забавувате. Во допир е со нејзината креативна и уметничка страна и секогаш ќе биде оригинална. 1. Ве гледа со вистинска страст Кога жената Риби ќе ве […]

Драма на автопатот Куманово – Скопје: Три маскирани и вооружени лица упаднале во бензинска

Во изминатата ноќ на автопатот Куманово – Скопје се одвивала вистинска драма. Целиот настан се одиграл на бензинска пумпа во атар на селото Романовце. Како што наведува МВР, на 22.10.2018 година околу 03,35 часот било пријавено дека на автопатот Куманово-Скопје, на бензинска пумпа во атар на село Романовце, три маскирани […]

Се огласи Сашо Мијалков: Имаше што да каже – испрати силна порака

Не е време за создавање поделби. Ни треба единство како никогаш до сега, вели екс директорот на УБК и поранешен висок функционер во ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков во изјава за Press24. „Заради зачестеното присуство на моето име во некои медиуми во изминатите 2-3 дена, чувствувам обврска да дадам свој коментар по […]

МВР нема милост за никој: Уапсен познатиот македонски новинар

Познатиот македонски новинарот Миленко Неделковски во овие моменти се наоѓа на разговор во полициската станица во Велес. Неделковски, пред неколку часа, самиот на својот профил Фејсбук најави дека полицијата е дојдена на вратата од неговиот дом за да го уапсат. Според извори на истрагата, Неделковски е повикан поради промовирање на […]

Големо признание: Македонскиот филм „Златна петорка“ прогласен за најдобар странски филм

ЗЛАТНА ПЕТОРКА во режија на Горан Тренчовски ја доби наградата за најдобар странски филм на реномираниот филмски фестивал во Велс.Cardiff International Film Festival во конкуренција од над 2000 апликанти, на 21.10.2018 од страна на жири составено од еминенти филмски професионалци ја додели наградата за најдобар странски филм на македонскиот филм […]

Мукоски прашан што го предомислило за да гласа „за“ – но неговиот одговор ги изненади сите

Денес продолжи судењето за настаните од 27-април, а во Судот каде што е во тек расправата се појави и Крсе Мукоски. Патеникот Mукоски при влезот во Судот, на новинарско прашање – што го натерало да се премисли и да гласа во корист на уставните измени, кратко рече: „Денеска сме во […]