Некатегоризирани

Блазе вас ако сте еден од овие три хороскопски знаци

Бик Биковите се материјалисти и сакаат удобност. Тие прво се сакаат себе си, па парите, а останатото може да почека. Од љубов кон успехот и лагодниот живот во состојба се да се потрудат до невозможни размери за да успеат и да напрват големи пари. Тие имаат силен мотив уште повеќе […]

Злобната Шејма од „Сезона на црешите“ глумеше и во „Бурни времиња“!

илпери Шахинкаја младата 30 годишна турска актерка која сега ја гледаме во улогата на лицемерната Шејма во „Сезона на црешите“, пред неколку години ја гледавме и во серијата „Бурни времиња“. Доколку ја следите комичната серија, сигурно сте почнале да претпоставувате во кој филм претходно сте ја гледале. Како во оваа […]

ВРЕДИ ДА СЕ ОСВОИ: Жената во овој хороскопски знак е најдобар партнер!

Тоа е онаа работа на која еден маж може секогаш да падне, но таа е толку зафатена со своите хобија и кариера, што дури и не погледнува во неговата насока. А тој се прашува како да го привлече вниманието и уште повеќе пак како да го задржи. Ова може да […]

Овие хороскопски знаци утре животот ќе ги израдува со прилив на пари

Два хороскопски знаци утре ги очекуваат финансиски приливи. Проверете дали и вие сте еден од нив подолу. Бик Имате многу добри идеи, но освен нив, потребна е и енергија која вие моментално ја немате. Финансиите ви се добри и имате сигурни приливи. Денес се можни пари од зделка која сте […]

Хороскопски знаци кои имаат најголема шанса да се збогатат, но под еден услов

Сите сонуваме да се збогатиме и да си ги решиме проблемите како со волшебно стапче. Сепак, астрологијата вели дека оваа желба е запишана во ѕвездите и некои хороскопски знаци се предодредени за успех и богатство многу повеќе отколку другите. Па кои се петте знаци од Зодијакот кои имаат најголеми шанси […]

Овие хороскопски знаци ќе успеат во се што ќе замислат и за нив летото ќе биде неверојатно добро

Овен Конечно тврдоглавоста ќе биде конструктивна и со тоа ќе се постигнат две многу важни за вас цели кои беа прогонувани долго време. Летото ќе биде исполнето со многу врвови, кои ќе ги покорувате еден по друг. Единствениот услов сето да помине како по вода е да не престанете да […]

Дневен хороскоп за Четврток 5 Јули: Успех за близнаците, многу проблеми за биковите!

Овен Контактите ви се подобруваат особено со соработниците и претпоставените. Секако дека треба да е присутна извесна доза на претпазливост. Ве очекуваат некои промени во блиската околина. Прифатете се иако не ви се допаѓа- нема да зажалите. Ќе биде изразена желбата за забава и дружење. Во љубовта ситуацијата се подобрува. […]

ФОТО/ Престанала да се депилира и вели: Ги сакам моите влакнести нозе, сакам да останам таква

Шпанската новинарка Палома Гони предизвика бројни реакции и коментари откако напишала контроверзен блог во кој вели дека ги поддржува жените кои не се депилираат, давајќи самата пример дека токму тоа е вистинскиот начин за да тие да се чувствуваат природно. Палома Гони себеси се дефинира како многу влакнеста жена која […]

Инстаграм поддржува видео чет и нови филтри со проширена реалност

ејсбук ја искористија својата F8 конференција за програмери, за да нѐ информираат за серија подобрувања кои не очекуваат во Инстаграм. Поголемиот дел од овие функции се веќе дел од најновата верзија на апликацијата, која сега е достапна за преземање. Најинтересната иновација несомнено е можноста да стартувате и учествувате во видео […]

Инцидент во скопска кафеана: Пијана жена кршела и ги вознемирувала гостите- интервенирало обезбедувањето

Средовечна жена во четвртокот предизвикала неред во скопска кафеана, откако се опила па ги вознемирувала гостите во локалот. Проблематичната скопјанка кршела чаши и чинии, а убедувањата на вработените ја да го напушти објектот не биле успешни. На интервенцијата по барање на сопственикот, а од страна на обезбедувањето, скопјанката се спротивставувала, […]