Некатегоризирани

Урнебесен ВИЦ на Тони Михајловски – Ловџии и тунел (Видео)

Познатиот Македонски актер Тони Михаловски пред неколку години сними видео вицеви кој беа поставени на youtube, целиот проект се викаше ДУХОВИТ. Видеата кој беа постевени на каналот на Духовит првилекоја голем интерес кај гледачите, па така некои од видеата достигнуваа и гледаност поголема од 100 000 прегледи. Денес одлучивме да […]

7 шеги за да се насмеат паметните луѓе (виц)

1. Тројца логичари влегуваат во бар. Шанкерот ги прашува: „Дали сите ќе пиете пиво?“ Првиот одговара: „Не знам.“ Вториот одговара: „Не знам.“ Третиот одговара: “Да.” 2. Ајнштајн, Њутн и Паскал играат криенка. Ред е на Ајнштајн да брои, затоа тој ги затвора очите и почнува да брои до десет. Паскал […]

Од овие утрински навики имате вишок на килограми

Веќе некое време редовно вежбате и навистина се трудите да ослабите. И покрај тоа,вие, не можете да се ослободите од вишокот килограми. Многу луѓе не знаат дека нивните утрински ритуали се главната пречка што им стои на патот до телото од соништата. Премногу спиете Ако спиете премалку, телото го произведува […]

Тој има 51, а таа 15: Девојчето што побегна со учителот не се кае – пак би легнала со него

Елизабет Томас имала само 15 години кога ја грабнал нејзиниот поранешен учител Тед Куминс (51) кој тогаш бил оженет. Тргнала голема полициска акција, а Елизабет денеска вели дека не и е жал што побегнала со Тед. Ги бараа ширум американската сојузна држава Тенеси, се додека не ги пронајдоа, километри подалеку […]

Љубовен ТЕСТ: Решете го овој тест и дознајте дали сте ја имале вистинската љубов

Сакате ли да дознаете дали лицето со кое сте во врска е вашата сродна душа, дали ви се јавуваат знаци дека не сте еден за друг или во прашање се нормални фази низ кои сите парови поминуват? Решете го тестот и ќе ја дознаете вистината. 1. После долгото чекање во […]

Исповед на зависничка од „плескање“ чија бројка на партнери но и доживувања, ќе ве изненади

Згодна, привлечна и млада – Никол е тип на девојка каква секој маж би сакал да ја држи за рака со нејзиното симпатично лице, витка фигура и големи гради. Сепак, тој маж би требало да има силно либидо, издржливост и големо трпение за да преживее со неа, бидејќи таа признава […]

Знаете ли зошто жените имаат гради?

Млечните жлезди и други карактеристични особености на женското тело се формирани во текот на еволуцијата, бидејќи мажите-предци Homo престанале да обрнуваат внимание при воспитувањето на потомците. До овој заклучок дошле биолози од Универзитетот во Бристол, автори на написот објавен во Proceedings of the Royal Society B. Научниците, раководении од Џон Мекнамара ја […]

Откриена вистинската причина зошто жените испуштаат звуци во кревет

Доколку лесно се зацрвенувате, веројатно ви е незгодно само што кликнавте на насловот, но верувале или не, звуците кои жените ги испуштаат за време на однос биле предмет на едно научно истражување. Истражувачите се послужиле со понаучни термини за да зборуваат за звуци и оргазмичните врискања кои ги нарекуваат копулаторни […]

Се иселив во странство на постари години: Причината се моите деца кои заминаа поради тоа што Македонија ги отфрли од себе

Велат никогаш не е доцна. Само на 45 + луѓето потешко се одлучуваат на таков чекор. Да се иселите од својот сопствен дом и да заминете во туѓина, во земја која ќе биде нова за вас, земја која можеби нема да ја чувствувате како своја, земја во која не познавате […]

Полициски сили на српско-косовската граница

Србија повторно  го повика Косово да ја повлече вчера донесената одлука  за зголемување  на давачките за стока од Србија. Со вакво однесување Приштина нема да постигне ништо , бидејќи одлуката ќе ги погоди сите кои живеат во Косово порача Вучиќ. „Јас ги замолувам властите на Приштина да ја повлечат одлуката. […]