Здравје и Храна

(ВИДЕО) Домашно пилешко гиро од рернa

Кога станува збор за гиро, најлесно е да се јавите и да си нарачате готово гиро кое ќе биде превкусно. Но, оние кои се љубители на подготовка на месо, секако дека повеќе сакаат сами да си го испечат како во вистинска гиралница. За среќа, постои начин да си направите гиро […]

Септември е месец за зимница, но без печи-гмечи исто како да не сте направиле ништо

Добро познат рецепт за вкусни везени пиперки, кои се наречени според начинот на подготовка „печи-гмечи“. Потребни состојки: 5 кг везени пиперки 2 китки магдонос – ситно сецкан 2 чешниња лук ситно сецкан 1,2 л јаболков оцет 300 мл масло 20 лажички сол 10 лажички шеќер Постапка: Целата филозофија во правењето […]

Тајната на ќебапчилниците како ја подготвуваат смесата позната – има финта со лукот

САРАЕВСКИ ЌЕБАПЧИЊА ​ Најдобрите ќебапчиња според многумина се сараевските, а нивниот рецепт неодамна беше обелоденет и веќе е достапен на интернет. Дали навистина станува збор за врвниот деликатес од главниот град на Босна и херцеговина, вреди да се проба на првото следно распалување на скарата. Ние во целост ви го […]

Постојано правите погрешен потег: Еве го решението да го задржите лебот свеж!

Извештајот на тема, храната и нејзиното складирање кое го спроведе Универзитетот во Небарска, покажа дека лебот каде и да го држиме, доколку е на собна температура, ќе пропадне за најдолго една недела, а често и пократко. На сето тоа, бавните буѓи кои патуваат низ воздухот стигнуваат до лебот, имаат долги […]

Кроасани со крем – исти како купечките

Фото и рецепт: Милица Михаиловиќ Потребни состојки: 800 г брашно (по потреба додадете уште малку) 1 рамна лажица сол 120 мл масло 400 мл топла вода 40 г свеж квасец 4 лажички шеќер 2 маргарини за премачкување (или путер) 1 јајце 200 г чоколаден крем +- Постапката погледнете ја на […]

Похувани макарони со сирење готови за 20 минути

Потребни состојки: Макарони со сирење 2 јајца 200 г лебни трошки (презла) Масло за пржење Сол, црн пипер по желба Постапка: Макароните со сирење откако сте ги приготвиле, оставете ги да отстојат во фрижидер барем еден ден, или смрзнете ги во замрзнувач. Со лажица за сладолед направете топчиња од изладената […]

Триаглеста пита со сирење – неодоливо мека и вкусна

Кога ќе ја пробате оваа пита, сигурно ќе ја направите и по вторпат. Многу лесно се приготвува, одличен предлог за вкусен топол појадок, ужина или вечера. Се послужува топла со јогурт, кисело млеко или по ваша желба. Потребни состојки: ½ кг тенки кори 250 г сирење по избор 3 јајца […]

Имам Бајалди – најпознатиот Турски специјалитет

Имам бајалди е турско јадење, а неговото име во буквален превод значи „имамот се онесвести“. Приказната за тоа како ова јадење го добило името вели дека кога имамот го пробал јадењево, се онесвестил од добриот вкус. Потребни состојки: 4 големи долги модри патлиџани 9 лажици маслиново масло (или повеќе ако […]

Еве зошто треба да уринирате под туш кога се бањате

Ова се четири фантастични причини поради кои треба да уринирате додека се туширате… ​ 1.На овој начин буквално ја спасувате планетата ​ Агенцијата за заштита на животната средина во САД објави дека уринирањето под туш може да заштеди и до 27% од проточната вода, бидејќи не мора да пуштате вода […]

6 неверојатни намени на вотката

Ова се нејзините 6 поразлични намени: 1. Помага во отстранувањето на тврдокорни дамки како што се дамките од трева и црвено вино. Потопете ја облеката или материјалот кој има флека во вотка и оставете ја да делува неколку часа. Потоа исперете како и обично. 2. Вотката е одлична дезинфекција. Наместо […]