Пејачот Дарко Лазиќ со тешки зборови кон неговата поранешна сопруга – се ослободив од зло
(Видео) Куче доби свое седиште во авион – од компанијата објаснија и зошто
Јовановиќ за смената на Тевдовски: Мислев дека метлата ќе ги зафати оние кои работеа за личен интерес наместо за јавниот
Булеварко: Политичарите во Македонија во 2019 сакаат да бидат Љубчо Георгиевски од 1991 година
Часот на вашето раѓање открива какви сте во љубовта и во работата
ГДУ од Куманово: На никој да не се повтори агонијата на Илинка Арсова
ФОТО: Во гаражата на дедо му открил вистинско богатство – тоа му го промени животот
Тоше Проески би се гордеел со тебе: Антониа Гиговска со маестрална изведба на песната „Тајно моја“ (Видео)
Тони пееше, а зад него на видео бим се појавија слики од него и Тоше Проески: Публиката во солзи (Видео)
Гол од 60 метри: Дали е ова најдобриот гол во историјата на фудбалот? (Видео)
Јане Ченто: Не сакам амнестија, ниту аболиција, сакам фер судење!
Видео: Заев ги информира граѓаните за средбата со Меркел – силно сме уверени дека годинава започнуваме преговори за членство со ЕУ

Детска болница во САД ги испраќа новороденчињата дома во божикни чорапи (Фото)

Детска болница во Сан Антонио, Тексас има интересна традиција- секоја година, ги испраќа новороденчињата дома во божикни чорапи.

Оваа традиција датира веќе 50 години,а секое дете родено по 29-ти овој месец ќе добие интересна чорапа.

Настрана од тоа што е симпатично во моментот, овие чорапи можат да се чуваат со години.

„Се уште го имам чорапот, а овој Божик ке полнам 38 години“, вели Кети Лапан.

Но, големината на чорапите не одговара на сите.

„Кога се роди мојот син, тој беше премногу голем за да влезе во чорапот, па затоа му ставија шапка од Дедо Мраз”, вели Дејвн Белји.

Поврзани Објави

  • Најчитани
  • Препорачани
  • Последни

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.