Драма на аеродромот: Скопјанец ги покажал своите документи – следувало изненадување за контролата

Вчера во 15.00 часот на Граничен премин „Аеродром Скопје“, при пасошка контрола, било констатирано дека З.П.(37) од Скопје се наоѓа на листата со мерка „Апси”.

Во 16.30 часот тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Аеродром за спровод до Казнено-поправната установа Идризово.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*