(ФОТО) Сообраќајка на патот Скопје – Куманово, од автомобилот не остана ништо: маж и жена во тешка состојба

Продолжуваат страшните сообраќајни несреќи на патиштата во Македонија. Најпоследен е случајот на патот Куманово – Скопје, каде причината за сообраќајката е повеќе од катастрофална.

Според очевидци на настанот, до несреќата дошло откако пред автомобилот излетало куче, при што возачот да го избегне кучето, се превртел и дошло до незгодата.

Како што информираат луѓето кои биле таму, во автомобилот се превезувале маж и жена, кои биле тешко повредени, по што се префрлени во болница.

Од МВР се на терен и се очекуваат повеќе информации во текот на денот.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*