Го прегрна Модриќ, а потоа заплака: Солзите на Колинда Грабар Китаровиќ

По поразот на Хрватската репрезентација на финалето од СП во Русија, фудбалерите на Хрватската репрезентација добија честитки од рускиот претседател Владимир Путин, премиерот на Франција Емануел Макрон и претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ.

Особено тажен момент е честитката од Грабар Китаровиќ до Лука Модриќ, која во тој момент не успеа да ги задржи емоциите и со солзи во очите заврши во прегратка на фудбалерот.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*