Хан му се заблагодари на Мицкоски затоа што ДПМНЕ не го кочи процесот во Собрание

Комесарот за проширување и соседска политика , Јоханес Хан , на својот Твитер профил објави дека имал корисен разговор со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

„Бев кристално јасен дека ратификацијата на Договорот од Преспа мора да се финализира брзо и без никакви пречки. Ја поздравувам неговата посветеност да не го опструира процесот во Собранието. На ЕУ интеграциите им е потребна лојална опозиција“, напиша Хан на Твитер по средбата со Мицкоски на маргините на самитот на Европските народни партии во Хелсинки.

One Comment

  1. Ako e ova vistina,togash VMRO-DPMNE glumi deka e protiv menuvanje na imeto i deka se vsushnost manipulatori.Toa znachi deka VMRO e SDS vo drugo pakuvanje.Ajde Mickovski,demantiraj go Han ako imash osnova i hrabrost za toa.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*